KalmVet 60 kaps - VetExpert

KalmVet 60 kaps - VetExpert

zł66.00
Tax included

KalmVet preparat o działaniu uspokajającym dla kotów i psów zawierający tryptofan będący prekursorem serotoniny. Łagodzi objawy stresu i niepokoju. Kapsułki Twist Off ułatwiają stosowanie u kotów i małych psów. Opakowanie: 60 kapsułek.

Skorzystaj z rabatu przy zakupie dwóch opakowań.

Quantity Unit price You Save
2 zł64.02 zł3.96
 

KalmVet o działaniu uspokajającym dla psów i kotów - VetExpert

Opakowanie: 60 kapsułek.


Właściwości

KalmVet preparat z tryptofanem, rumiankiem i wyciągiem z kozłka lekarskiego dla psów i kotów o działaniu uspokajającym. Łagodzi stres i niepokój.

Tryptofan, jest prekursorem neuroprzekaźnika serotoniny, tzw. "hormonu szczęścia". Wyciąg z kozłka lekarskiego (waleriana) i wyciąg z rumianku, ma działanie przeciwlękowe.

KalmVet działa uspokajająco w sytuacjach stresowych takich jak przeprowadzka, pojawienie się nowego członka rodziny, podróż, wystrzały fajerwerków. Dla prawidłowego działania preparatu zaleca się rozpoczęcie stosowania odpowiednio wcześniej przed zaplanowanymi wydarzeniami, aby organizm zwierzęcia miał odpowiedni czas wysycić cię substancjami w/w substancjami.

Zwiększenie ilości tryptofanu w diecie zwierząt skutkuje zwiększeniem jego stężenia w mózgu. Pobudza to wytwarzanie serotoniny, która to kontroluje wiele funkcji fizjologicznych, m.in. uwalnianie hormonów, odczuwanie bólu, apetytu. Badania przeprowadzone na psach wykazały, że zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu może zmniejszać występowanie agresji, samouszkodzeń i zwiększać odporność na stres. Psy otrzymujące dodatkową dawkę tryptofanu wykazywały mniejszą agresję terytorialną. W badaniach przeprowadzonych na innych gatunkach zwierząt wykazano także, że dodatek tryptofanu w diecie sprawia, że zwierzęta te są bardziej odporne na stres.

Wyciąg z rumianku posiada między innymi właściwości przeciwlękowe. Zawarta w wyciągu z rumianku apigenina przyłącza się do receptorów benzodiazepinowych i wykazuje działanie przeciwlękowe oraz łagodne działanie uspokajające. Działanie apigeniny potwierdzono u pacjentów z zaburzeniami lękowymi.

Waleriana, czyli wyciąg z kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis), jest znana jako substancja o łagodnym działaniu uspokajającym i przeciwlękowym. Działanie przeciwlękowe wyciągu z kozłka lekarskiego wykazano u wielu gatunków zwierząt.


Dawkowanie KalmVetu u kotów i psów

Kapsułkę Twist Off można podać w całości lub tylko jej zawartość bezpośrednio doustnie. Zawartość kapsułki można wymieszać z pokarmem. Koty i psy do 10 kg masy ciała 1 kapsułka dziennie.
Psy od 10 do 25 kg masy ciała – 2 kapsułki dziennie.
Psy powyżej 25 kg masy ciała – 3 kapsułki dziennie.


Skład

Nasiona oleiste, owoce oleiste i ich produkty pochodne.

Dodatki/kapsułkę
Rumianek (Chamomilla recutita) - 80 mg
Kozłek lekarski (Valeriana officinalis) - 20 mg
Tryptofan - 50 mg

Forma
Tabletki

Customers who bought this product also bought:

Grade Comments (0)

No customer reviews for the moment.

16 other products in the same category:

Customers who bought this product also bought:

Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text