Nutrisal 250 g - Aptus

Nutrisal 250 g - Aptus

zł66.00
Tax included

Nutrisal Aptus - proszek do sporządzania izotonicznego doustnego roztworu energetyczno-elektrolitowego. Preparat dla dla psów i kotów do utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej. Dodatek glukozy zwiększa absorpcję sodu i wody. Maltodekstryna dostarcza stopniowo uwalnianej energii. Opakowanie: zawiera 10 saszetek po 25 g.

Skorzystaj z rabatu przy zakupie dwóch opakowań.

Quantity Unit price You Save
2 zł64.02 zł3.96
 

Nutrisal - elektrolity dla psów i kotów

Opakowanie: 10 saszetek po 25 g proszku.


Właściwości i skład Nutrisal

Aptus Nutrisal -  proszek do sporządzania izotonicznego doustnego roztworu energetyczno-elektrolitowego. Preparat dla dla psów i kotów do utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej. Dodatek glukozy zwiększa absorpcję sodu i wody. Maltodekstryna dostarcza stopniowo uwalnianej energii.

Odwodnienie jest poważnym zagrożeniem każdego zwierzęcia domowego borykającego się z problemami ze strony układu pokarmowego połączonymi z biegunką lub wymiotami. Nutrisal posiada idealnie zbilansowany skład, dzięki czemu działa szybko i skutecznie. Zawartość najważniejszych pierwiastków takich jak sód, potas czy chlor, wzmocnionych korzystnym działaniem glukozy i maltodekstryny, w krótkim czasie przywraca równowagę elektrolitów oraz zwiększa absorpcję sodu i wody. Można go stosować także w okresie upałów, czy podczas podróży samochodem. Wygodna forma saszetek z porcją 25 gram proszku w każdej, pozwala na łatwe przygotowanie 1 litra roztworu niezależnie od miejsca, czy czasu. Co więcej, produkt można także wymieszać z karmą.

Skład

Masa sucha 98,5%
Popiół surowy 7,8%
Sód (Na) 18,2 mg/g
Potas (K) 17,8 mg/g
Chlor (Cl) 29,8 mg/g
NaCl 22,7 mg/g
Glukoza 60%
Maltodekstryna 30,9%
Chlorek potasu 3,4%
Dwuwęglan sodu 3,4%
Chlorek sodu 2,3%

Wahania w podanych ilościach składników pokarmowych +/- 15%.


Stosowanie

Nutrisal jest zalecany w przypadkach odwodnienia i utraty elektrolitów u kotów i psów np. w zaburzeniach jelitowych połączonych z biegunką. W przebiegu biegunki dochodzi do utraty znacznych ilości płynów, co może prowadzić do odwodnienia. W tej sytuacji, poza płynami zwierzęta potrzebują elektrolitów, które preparat zawiera w odpowiedniej proporcji. Zalecane jest również łączne podawanie preparatu Aptus Attapectin (także dostępny w naszym sklepie), który wiąże produkty fermentacji powstające w jelitach.

Dawkowanie

1 saszetkę proszku (25 g) wymieszać w 1 litrze wody lub w karmie. Ustawić roztwór w zasięgu zwierzęcia, tak, aby mogło go pić zawsze, gdy ma na to ochotę. Jeżeli zwierzę jest słabe i nie może pić samodzielni należy mu podawać płyn w sposób wymuszony przez kilka dni. Średnie zapotrzebowanie na płyny wynosi 50- 100 ml na kg wagi dziennie. Roztwór należy podawać często w niewielkich ilościach. Koty zwykle piją mniej niż psy.

UWAGA!

W ciężkich przypadkach, silnych wymiotów, obfitej biegunki, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

Jeżeli zwierzę nie pije z własnej woli skontaktuj się z lekarzem weterynarii, nie czekaj aż będzie za późno. Pacjenci z odwodnieniem powyżej 5%, zgodnie ze sztuką lekarską, powinni otrzymywać płyny dożylnie - dopisek autora.


Przechowywanie

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej (15- 25°C).

Forma
Proszek

Customers who bought this product also bought:

Grade Comments (0)

No customer reviews for the moment.
Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text