ArthroVet Complex 90 tabl - VetExpert

ArthroVet Complex 90 tabl - VetExpert

zł102.00
Tax included

ArthroVet Complex - preparat przeznaczony dla psów i kotów, wspomagający prawidłowe funkcje chrząstki stawowej. Dla zwierząt w każdym wieku, także dla rosnących psów i kotów. Szczególnie polecany dla seniorów borykających się z chorobą zwyrodnieniową stawów (osteoarthritis). Zawiera siarczan chondroityny, glukozaminę, kwas hialuronowy, witaminę C, L-karnitynę i wyciąg z czarciego pazura. Opakowanie: 90 tabletek.

Skorzystaj z rabatu przy zakupie dwóch opakowań.

Quantity Unit price You Save
2 zł98.94 zł6.12
 

ArthroVet Complex dla psów i kotów - VetExpert

Opakowanie: 90 tabletek.


Właściwości

ArthroVet Complex - preparat dla psów i kotów, wspomagający prawidłowe funkcje chrząstki stawowej. Preparat przeznaczony jest dla zwierząt w każdym wieku, także dla rosnących psów i kotów. Szczególnie polecany dla seniorów borykających się z chorobą zwyrodnieniową stawów - osteoarthritis. Zawiera: siarczan chondroityny, glukozaminę, kwas hialuronowy, witaminę C, L-karnitynę i wyciąg z czarciego pazura.


Jak stosować ArthroVet Complex?

Dawka terapeutyczna - 1 tabletka na 20 kg masy ciała
Dawka podtrzymująca - połowa dawki terapeutycznej (1 tabletka na 40 kg)


Skład

wyciąg z Harpagophytum Procumbens, awokado i soi - 300 mg/tabl
chlorowodorek glukozaminy - 300 mg/tabl
siarczan chondroityny - 30 mg
hialuronian sodu - 7 mg/tabl
L-karnityna - 30 mg/tabl
glukonian manganu - 8,5 mg/tabl
glukonian cynku - 7 mg/tabl
witamina C - 25 mg/tabl


Informacje szczegółowe

ArthroVet Complex zawiera trzy główne składniki glukozaminoglikanów (GAG) - glukozaminę, chondroitynę (w postaci siarczanu) oraz kwas hialuronowy. Zwiększenie ich podaży w diecie zwierzęcia może poprawić syntezę endogennych GAG oraz zwiększyć zawartość wody w chrząstce stawowej, poprawiając jej elastyczność. Korzystne działanie glukozaminy i siarczanu chondroityny u psów z chorobą zwyrodnieniową stawów zostało potwierdzone w badaniach klinicznych, w których psy otrzymujące glukozaminę i siarczan chondroityny wykazywały istotną klinicznie poprawę indeksów występowania bólu, stopnia obarczania kończyn i stopnia zaawansowania choroby.

Stosowanie mieszaniny glukozaminy, chondroityny i kwasu hialuronowego zapewnia wyższą skuteczność preparatu niż stosowanie preparatu zawierającego tylko glukozaminę i chondroitynę w leczeniu pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawie kolanowym (Bucci i wsp., 2005).

Mieszanina wyciągu z Harpagophytum procubens z niezmydlającymi frakcjami awokado i soi posiada pewne właściwości przeciwzapalne, prawdopodobnie dlatego, że hamuje aktywność dwóch enzymów szlaku zapalnego: cyklooksygenazy i lipooksygenazy, przy czym w przypadku tego pierwszego hamowana jest aktywność głównie COX-2, a nie COX-1 (Gregory et al., 2008).

Związkami czynnymi w wyciągu z Harpagophytum procubens są glikozydy, przede wszystkim harpagozyd. W przeprowadzonych na ludziach badaniach klinicznych stosowano wyciągi zawierające od 2,0 do 2,5% harpagozydu i okazało się, że były one dobrze tolerowane i zmniejszały ból spowodowany przez osteoarthritis (Chantre i wsp., 2000) Kompleksowe badania wpływu ASU na osteoarthritis występujące u psów wykazały, że mieszanina ta może ograniczać rozwój wczesnych zmian zwyrodnieniowych oraz zmian w kości podchrząstkowej. Psy z osteoarthritis wywołanym przez przecięcie więzadła krzyżowego przedniego otrzymywały codziennie przed okres 8 tygodni ASU w dawce 10 mg/kg m.c. Po zakończeniu okresu badań okazało się, że u psów otrzymujących ASU występowało znacznie mniej wskaźników świadczących o uszkodzeniu macierzy chrząstki, w tym o degradacji agrekanu. Ograniczona była także hiperplazja i klonowanie chondrocytów. Ponadto ASU hamowało także aktywność MMP-13, który jest główną proteazą odpowiedzialną za degradację kolagenu typu II, a także jest zaangażowana w przebudowę kości podchrząstkowej oraz resorpcję zwapniałych chrząstek w osteoarthritis u psów. Hamowanie aktywności MMP-13 zachodziło przede wszystkim w głębokich warstwach chrząstki, co by mogło tłumaczyć hamowanie rozwijania się zmian zwyrodnieniowych w chrząstkach oraz rozwijanie się nadżerek chrząstek. Poza hamowaniem MMP-13 ASU hamowało także iNOS (induktywną formę syntazy tlenku azotu). Powszechnie uważa się, że tlenek azotu (NO) przyczynia się do rozwoju zmian zapalnych u pacjentów z zapaleniem stawów, zaś zahamowanie jego wytwarzania mogłoby ograniczyć występowanie zmian zapalnych (Boileau i wsp., 2009).

Mangan, miedź i witamina C zawarte w ArthroVet Complex mają działanie wspomagające wytwarzanie białek macierzy pozakomórkowej chrząstek stawowych i pełnią funkcję ko-enzymów w syntezie kolagenu.

Forma
Tabletki

Customers who bought this product also bought:

Grade Comments (0)

No customer reviews for the moment.

16 other products in the same category:

Customers who bought this product also bought:

Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text