ArthroVet Complex 60 tabl - VetExpert

ArthroVet Complex 60 tabl - VetExpert

zł78.00
Tax included

ArthroVet Complex - preparat przeznaczony dla psów i kotów, wspomagający prawidłowe funkcje chrząstki stawowej. Dla zwierząt w każdym wieku, także dla rosnących psów i kotów. Szczególnie polecany dla seniorów borykających się z chorobą zwyrodnieniową stawów (osteoarthritis). Zawiera siarczan chondroityny, glukozaminę, kwas hialuronowy, witaminę C, L-karnitynę i wyciąg z czarciego pazura. Opakowanie: 60 tabletek.

Skorzystaj z rabatu przy zakupie dwóch opakowań.

Quantity Unit price You Save
2 zł75.66 zł4.68
 

ArthroVet Complex dla psów i kotów - VetExpert

Opakowanie: 60 tabletek.


Właściwości

ArthroVet Complex - preparat przeznaczony dla psów i kotów, wspomagający prawidłowe funkcje chrząstki stawowej. Preparat przeznaczony jest dla zwierząt w każdym wieku, także dla rosnących psów i kotów. Szczególnie polecany dla seniorów borykających się z chorobą zwyrodnieniową stawów - osteoarthritis. Zawiera: siarczan chondroityny, glukozaminę, kwas hialuronowy, witaminę C, L-karnitynę i wyciąg z czarciego pazura.


Jak stosować ArthroVet Complex?

Dawka terapeutyczna - 1 tabletka na 20 kg masy ciała
Dawka podtrzymująca - połowa dawki terapeutycznej (1 tabletka na 40 kg)


Skład

wyciąg z Harpagophytum Procumbens, awokado i soi - 300 mg/tabl
chlorowodorek glukozaminy - 300 mg/tabl
siarczan chondroityny - 30 mg
hialuronian sodu - 7 mg/tabl
L-karnityna - 30 mg/tabl
glukonian manganu - 8,5 mg/tabl
glukonian cynku - 7 mg/tabl
witamina C - 25 mg/tabl


Informacje szczegółowe

ArthroVet Complex zawiera trzy główne składniki glukozaminoglikanów (GAG) - glukozaminę, chondroitynę (w postaci siarczanu) oraz kwas hialuronowy. Zwiększenie ich podaży w diecie zwierzęcia może poprawić syntezę endogennych GAG oraz zwiększyć zawartość wody w chrząstce stawowej, poprawiając jej elastyczność. Korzystne działanie glukozaminy i siarczanu chondroityny u psów z chorobą zwyrodnieniową stawów zostało potwierdzone w badaniach klinicznych, w których psy otrzymujące glukozaminę i siarczan chondroityny wykazywały istotną klinicznie poprawę indeksów występowania bólu, stopnia obarczania kończyn i stopnia zaawansowania choroby.

Stosowanie mieszaniny glukozaminy, chondroityny i kwasu hialuronowego zapewnia wyższą skuteczność preparatu niż stosowanie preparatu zawierającego tylko glukozaminę i chondroitynę w leczeniu pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawie kolanowym (Bucci i wsp., 2005).

Mieszanina wyciągu z Harpagophytum procubens z niezmydlającymi frakcjami awokado i soi posiada pewne właściwości przeciwzapalne, prawdopodobnie dlatego, że hamuje aktywność dwóch enzymów szlaku zapalnego: cyklooksygenazy i lipooksygenazy, przy czym w przypadku tego pierwszego hamowana jest aktywność głównie COX-2, a nie COX-1 (Gregory et al., 2008).

Związkami czynnymi w wyciągu z Harpagophytum procubens są glikozydy, przede wszystkim harpagozyd. W przeprowadzonych na ludziach badaniach klinicznych stosowano wyciągi zawierające od 2,0 do 2,5% harpagozydu i okazało się, że były one dobrze tolerowane i zmniejszały ból spowodowany przez osteoarthritis (Chantre i wsp., 2000) Kompleksowe badania wpływu ASU na osteoarthritis występujące u psów wykazały, że mieszanina ta może ograniczać rozwój wczesnych zmian zwyrodnieniowych oraz zmian w kości podchrząstkowej. Psy z osteoarthritis wywołanym przez przecięcie więzadła krzyżowego przedniego otrzymywały codziennie przed okres 8 tygodni ASU w dawce 10 mg/kg m.c. Po zakończeniu okresu badań okazało się, że u psów otrzymujących ASU występowało znacznie mniej wskaźników świadczących o uszkodzeniu macierzy chrząstki, w tym o degradacji agrekanu. Ograniczona była także hiperplazja i klonowanie chondrocytów. Ponadto ASU hamowało także aktywność MMP-13, który jest główną proteazą odpowiedzialną za degradację kolagenu typu II, a także jest zaangażowana w przebudowę kości podchrząstkowej oraz resorpcję zwapniałych chrząstek w osteoarthritis u psów. Hamowanie aktywności MMP-13 zachodziło przede wszystkim w głębokich warstwach chrząstki, co by mogło tłumaczyć hamowanie rozwijania się zmian zwyrodnieniowych w chrząstkach oraz rozwijanie się nadżerek chrząstek. Poza hamowaniem MMP-13 ASU hamowało także iNOS (induktywną formę syntazy tlenku azotu). Powszechnie uważa się, że tlenek azotu (NO) przyczynia się do rozwoju zmian zapalnych u pacjentów z zapaleniem stawów, zaś zahamowanie jego wytwarzania mogłoby ograniczyć występowanie zmian zapalnych (Boileau i wsp., 2009).

Mangan, miedź i witamina C zawarte w ArthroVet Complex mają działanie wspomagające wytwarzanie białek macierzy pozakomórkowej chrząstek stawowych i pełnią funkcję ko-enzymów w syntezie kolagenu.

Witamina C jest ko-enzymem dla enzymów kluczowych syntezie kolagenu. W badaniach in vitro askorbinian oraz kwas askorbinowych zwiększały syntezę białka i proteoglikanów przez chondrocyty chrząstek stawowych (Ameye and Chee, 2006).

Mangan jest koenzymem dla enzymów, które są niezbędne do syntezy proteoglikanów koniecznych do prawidłowego rozwoju zdrowych chrząstek stawowych oraz kości (Keen et al. 1999).

L-karnityna jest substancją odpowiadającą w organizmach ssaków za przenoszenie kwasów tłuszczowych do wnętrza mitochondriów w komórkach, co umożliwia ich spalanie w procesie beta-oksydacji kwasów tłuszczowych i wytwarzanie energii. Z tego też powodu jest powszechnie stosowana w żywieniu ludzi i zwierząt jako substancja wspomagająca spalenie tłuszczu (Rebouche, 2006). Zasadność jej stosowania u zwierząt zagrożonych nadwagą lub otyłością potwierdzają także badania przeprowadzone na psach (Rand i wsp., 2003).

Forma
Tabletki

Grade Comments (0)

No customer reviews for the moment.

16 other products in the same category:

Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text