• -zł11.00
Stomodine Long Period 50 ml żel stomatologiczny...

Stomodine Long Period 50 ml żel stomatologiczny - ICF

zł78.00 zł89.00 -zł11.00
Tax included

Stomodine Long Period - żel stomatologiczny do higieny jamy ustnej psów i kotów. Służy do długiego stosowania, ma działanie przeciwbakteryjne dzięki chlorheksydynie 0,06% i Tris-EDTA. Posiada właściwości zapobiegające powstawaniu płytki bakteryjnej, a w konsekwencji kamienia nazębnego. Opakowanie: 50 ml.

 

Stomodine Long Period żel stomatologiczny dla psów i kotów z chlorheksydyną 0,06% i Tris-EDTA  - ICF

Opakowanie: 50 ml.


Stomodine Long Period - właściwości

Stomodine Long Period - żel stomatologiczny dla kotów i psów o działaniu przeciwbakteryjnym. Zawiera 0,06% chlorhexydyny, Tris-EDTA i 4% oleju kartamusowego. Żel służy do długotrwałej higieny jamy ustnej zwierząt. Preparat Stomodine LP może być stosowany dowolnie często i dowolnie długo. Zawartość substancji przeciwbakteryjnych sprawia, że preparat ogranicza powstawanie płytki bakteryjnej, a w konsekwencji kamienia nazębnego.


Skład

Tris-EDTA, Diglukonian chlorhexydyny 0,06%, Krokosz balwierski, Celuloza, Pirolidon poliwinulu, Gliceryna, Woda dejonizowana.


Jak stosować Stomodine LP?

Preparat należy nanieść na powierzchnię dziąseł i zębów i rozprowadzić delikatnymi ruchami okrężnymi po całym uzębieniu.

Stosować regularnie 1-2 razy dziennie, najlepiej 20-30 minut po posiłku.

UWAGA Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu z oczami obficie spłukać wodą. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.


Czym jest bakteryjna płytka nazębna? 

Bakteryjna płytka nazębna to przede wszystkim bakterie, ale także komórki zapalne, krwinki, ślina, resztki pokarmowe, substancje chemiczne będące produktami przemiany materii. To właśnie nazębna płytka bakteryjna w największym stopniu odpowiada za nieprzyjemny zapach wydobywający się z jamy ustnej naszych zwierząt. Ponadto bakteryjna płytka nazębna odpowiedzialna jest za powstawanie i narastanie kamienia nazębnego. Kamień nazębny to nic innego jak martwe, zmineralizowane bakterie płytki nazębnej i jej pozostałe składniki. Chcąc zapobiegać odkładaniu się kamienia nazębnego należy „rozprawić” się z bakteryjną płytką nazębną.


Jaka jest rola bakteryjnej płytki nazębnej w chorobach jamy ustnej u psów i kotów?

Poruszając temat kamienia nazębnego należy zwrócić uwagę, że odkładający się kamień nazębny naddziąsłowy, ale przede wszystkim poddziąsłowy (to ten którego w prostym badaniu jamy ustnej nie widać) to prosta droga do poważnych chorób tkanek stanowiących przyzębie. Same zęby w starciu z kamieniem nazębnym nie cierpią tak bardzo. Za to tkanki przyzębia są zupełnie bezbronne. W efekcie następuje utrata tkanek utrzymujących zęby na swoich miejscach i zwierzęta tracą uzębienie bezpowrotnie. Reasumując, kamień nazębny to nie tylko problem kosmetyczny, to przede wszystkim początek poważnej choroby jamy ustnej.


Główny cel higieny jamy ustnej u psów i kotów.

Celem higieny jamy ustnej psów i kotów jest jak największa redukcja bakteryjnej płytki nazębnej, która pokrywa powierzchnię zębów. Należy pamiętać, że bakteryjna płytka nazębna odtwarza się zaraz po wyczyszczeniu zębów. Ta informacja daje nam do myślenia jak ważna jest częsta i regularna profilaktyka. Nawet najdoskonalsze szczotkowanie zębów naszego ukochanego psa zaledwie 1 raz w tygodniu nie przyniesie efektu. Kluczem do skutecznej profilaktyki jest systematyczność, wytrwałość i odpowiednia częstotliwość. Szczotkowanie z użyciem past, żeli o działaniu przeciwbakteryjnym to nadal najskuteczniejsza metoda redukcji bakteryjnej płytki nazębnej pod warunkiem, że będzie wykonywana regularnie min. 1 raz dziennie wieczorem po jedzeniu.

Forma
Pasty do zębów

You might also like

Customers who bought this product also bought:

Grade Comments (0)

No customer reviews for the moment.
Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text