Stomodine F 30 ml żel stomatologiczny - ICF

Stomodine F 30 ml żel stomatologiczny - ICF

zł86.00
Tax included

Stomodine F - żel stomatologiczny o mięsnym aromacie dla kota i psa zawierający 0,07% chlorheksydyny, Tris-EDTA, fitosfingozynę. Opakowanie: 30 ml.

Skorzystaj z rabatu przy zakupie dwóch opakowań.

Quantity Unit price You Save
2 zł83.42 zł5.16
 

Stomodine F żel stomatologiczny z  dla psów i kotów - ICF

Opakowanie: 30 ml.


Stomodine F - właściwości

Stomodine F żel stomatologiczny dla psów i kotów o działaniu przeciwbakteryjnym i mięsnym aromacie. Spowalnia tworzenie się płytki nazębnej i szybko niweluje nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Stomodine F zachowuje funkcjonalną spójność błon śluzowych jamy ustnej.


Skład

Diglukonian chlorheksydyny 0,07%, Tris-EDTA, fitosfingozyna, olej szafranowy, aromat mięsa.


Stosowanie

Nanieść niewielką ilość preparatu wielkości ziarna grochu na dziąsła i korony zębów. Następnie delikatnie wmasować. Stosować regularnie 1-2 razy dziennie, najlepiej po posiłkach. Zalecenia: Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu z oczami obficie spłukać wodą. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Czym jest bakteryjna płytka nazębna? 

Bakteryjna płytka nazębna to przede wszystkim bakterie, ale także komórki zapalne, krwinki, ślina, resztki pokarmowe, substancje chemiczne będące produktami przemiany materii. To właśnie nazębna płytka bakteryjna w największym stopniu odpowiada za nieprzyjemny zapach wydobywający się z jamy ustnej naszych zwierząt. Ponadto bakteryjna płytka nazębna odpowiedzialna jest za powstawanie i narastanie kamienia nazębnego. Kamień nazębny to nic innego jak martwe, zmineralizowane bakterie płytki nazębnej i jej pozostałe składniki. Chcąc zapobiegać odkładaniu się kamienia nazębnego należy „rozprawić” się z bakteryjną płytką nazębną.


Jaka jest rola bakteryjnej płytki nazębnej w chorobach jamy ustnej u psów i kotów?

Poruszając temat kamienia nazębnego należy zwrócić uwagę, że odkładający się kamień nazębny naddziąsłowy, ale przede wszystkim poddziąsłowy (to ten którego w prostym badaniu jamy ustnej nie widać) to prosta droga do poważnych chorób tkanek stanowiących przyzębie. Same zęby w starciu z kamieniem nazębnym nie cierpią tak bardzo. Za to tkanki przyzębia są zupełnie bezbronne. W efekcie następuje utrata tkanek utrzymujących zęby na swoich miejscach i zwierzęta tracą uzębienie bezpowrotnie. Reasumując, kamień nazębny to nie tylko problem kosmetyczny, to przede wszystkim początek poważnej choroby jamy ustnej.


Główny cel higieny jamy ustnej u psów i kotów.

Celem higieny jamy ustnej psów i kotów jest jak największa redukcja bakteryjnej płytki nazębnej, która pokrywa powierzchnię zębów. Należy pamiętać, że bakteryjna płytka nazębna odtwarza się zaraz po wyczyszczeniu zębów. Ta informacja daje nam do myślenia jak ważna jest częsta i regularna profilaktyka. Nawet najdoskonalsze szczotkowanie zębów naszego ukochanego psa zaledwie 1 raz w tygodniu nie przyniesie efektu. Kluczem do skutecznej profilaktyki jest systematyczność, wytrwałość i odpowiednia częstotliwość. Szczotkowanie z użyciem past, żeli o działaniu przeciwbakteryjnym to nadal najskuteczniejsza metoda redukcji bakteryjnej płytki nazębnej pod warunkiem, że będzie wykonywana regularnie min. 1 raz dziennie wieczorem po jedzeniu.

Forma
Pasty do zębów

Customers who bought this product also bought:

Grade Comments (0)

No customer reviews for the moment.
Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text